Czym jest analiza kolorystyczna?

             O rany..tak dawno mnie tu nie było, że aż zapomniałam jak to wszystko działa:) Trochę się u mnie zmieniło, ale to nie czas i nie miejsce na wyjaśnienia…

              Let’s start again:).  Ostatnio zainteresowałam się kwestią analizy kolorystycznej i myślę, że z tym tematem powinna zapoznać się każda kobieta. Wydaje mi się, że wiele z nas ma w swojej szafie ubrania, które z jakiegoś powodu nigdy nie zostały  założone i wciąż czekają na swój moment, który de facto nigdy nie nadchodzi:)
Okazuje się, że często intuicyjnie wyczuwamy, które kolory sprawiają, że wyglądamy dobrze, a które wpływają na nasz wygląd negatywnie. Często jednak jest to kwestia tylko podświadomości i dobrze byłoby ugruntować swoją wiedzę w tej materii konkretnymi przykładami. Pozwoli nam to zdecydować, jakie kolory powinny dominować w naszej garderobie, a których musimy unikać (cóż za oszczędność czasu i kasy;) ).

Teoria analizy kolorystycznej (cóż, brzmi nieco górnolotnie) opiera się na założeniu, że każda z nas należy do jednego z typów urody. O przynależności do danego typu decyduje kolor oczu, cery, ust, włosów, naturalne kontrasty i nasycenie w kolorystyce twarzy. Kiedy już zrozumiemy jaka pora roku najlepiej nas określa, zabawa dopiero się zaczyna:) Każdy typ ma bowiem swoją szczególną paletę kolorów, które wydobywają naturalne piękno, podkreślają blask oczu, ujawniają promienność i witalność cery. Okazuje się, że noszenie źle dobranych barw wpływa na bladość,  wrażenie zmęczenia, podkreślenie niedoskonałości skóry, a nawet jej postarzenie.

Natura doskonale „dobiera” kolory w poszczególnych porach roku. Zauważcie, że każda z nich jest niezwykle harmonijna, nie ma w niej przypadkowości. Dlatego właśnie tak ważne jest znalezienie swoich idealnych barw (w ubraniu, make-upie, dodatkach), które będą spójne z naszą urodą i pomogą wydobyć naturalne piękno, tak jak ujawnia się ono w przyrodzie.
Rozszerzona analiza kolorystyczna zakłada istnienie aż dwunastu typów urody (4 podstawowe plus w każdym 3 podtypy).

Lato:
1. Zgaszone Lato (Soft Summer),
2. Chłodne Lato (Cool Summer),
3. Jasne Lato (Light Summer).

Zima:
1. Głęboka Zima (Deep Winter),
2. Chłodna Zima (Cool Winter),
3. Wyraźna Zima (Clear Winter).

Jesień:
1. Zgaszona Jesień (Soft Autumn),
2. Głęboka Jesień (Deep Autumn),
3. Ciepła Jesień (Warm Autumn).

Wiosna:
1. Czysta wiosna (Clear spring),
2. Jasna wiosna (Light spring),
3. Ciepła wiosna (Warm spring).

Zima i Lato należą do typów chłodnych (nie to nie pomyłka:)), a Jesień i Wiosna są typami ciepłymi.
W kolejnych postach spróbuję przyjrzeć się dokładniej każdemu typowi, aby pomóc Wam znaleźć swoje idealne zestawienia kolorystyczne.
Do zobaczenia następnych razem:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s