Pejzaże jak typy urody – część 4 – Jesień

Oto dotarliśmy do ostatniego typu kolorystycznego, podobnie jak poprzednie podzielonego na 3 podtypy.

Zgaszona Jesień (Soft Autumn): soft autumn national geo To typ siostrzany dla Stonowanego Lata ( oznacza to, że mogą one „pożyczać” kolory ze swoich paletek:) ).  Podobnie jak jej chłodny odpowiednik, Stonowana Jesień odkrywa swoje piękno w barwach zgaszonych i subtelnych. Wkracza jednak w strefę odcieni ciepłych, choć nie wyrazistych czy dominujących.  Jednocześnie, ten podtyp ma w sobie sporą dozę neutralności, co może stanowić duże ułatwienie w dobieraniu właściwych kolorów. Mówiąc w skrócie: będzie jej super w ciepłych odcieniach, ale nie będzie fatalnie w chłodnych;) Słowem opisującym  Zgaszoną Jesień jest dla mnie „NIEJEDNOZNACZNOŚĆ” .

Głęboka Jesień (Deep Autumn): dark autuuuumnKolory mocne i wyraziste determinują ten podtyp Jesieni. Kojarzy mi się z nim pewna namiętna „ZMYSŁOWOŚĆ” i to właśnie z tym wyrazem ją utożsamiam. Kolory intensywne, pełne, bogate, ale nie do końca kontrastowe- raczej harmonijne i przenikające się. Dominują czerwienie, ale takie, w które mocno wkraczają pomarańczowe i żółte tony. Od głębokiej (czasem zwanej Ciemną) Jesieni bije blask witalności i zdecydowania.

Ciepła Jesień (Warm Autumn). warm autumn2Nie da się ukryć że dominantą kolorystyczną tego typu będzie ciepło:) Bije ono z oczu, cery i włosów, które w swojej słonecznej kolorystyce są doskonale harmonijne. Brak tu jednak tak dużej intensywności jak u Głębokiej Jesieni, za to skrywa się w niej naturalna, ale wciąż ciepła delikatność. Dobrze będzie wyglądać w kolorach ziemi, subtelniejszych czerwieniach (wciąż z żółtymi i złotawymi podcieniami). Ten podtyp w rozszerzonej analizie kolorystycznej można dobrze opisać wyrazem „PROMIENNOŚĆ”.

                                                                             …

W ten sposób przeszłyśmy do finału cyklu o typach urody, przypominających naturalne pejzaże. W kolejnych postach postaram się pokazać paletki kolorystyczne dla poszczególnych podtypów oraz przykłady sławnych reprezentantek dla każdego z nich;)
Bye bye!

Źródła obrazków:
fanpop.com
nationalgeographic.com.
picspaper.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s